Hukuk alanındaki adli personel eksiğini karşılamaya çalışan Kadir Has Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulu verdiği kaliteli hukuki eğitim ve geniş burs olanakları nedeniyle alanındaki diğer okullardan ayrılmaktadır.

2012-2013 akademik yılında eğitim-öğretim hayatına başlayan Kadir Has Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulu ilk mezunlarını 2013-2014 akademik yılı sonunda vermiştir. Kadir Has Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulu, her geçen gün büyüyen hukuk sektöründeki hukuki hizmet eksiğini donanımlı eğitim kadrosu tarafından verilen formasyonla iş hayatına kazandırılan mezunlarla kapatmayı amaçlamaktadır.

Her biri konusunda uzman hukuk hocaları ve meslekte yılları aşkın deneyimi olan uzmanlar tarafından verilen derslerde, öğrencilerimizin ileride hukuk fakültesinde eğitimlerine devam etme ihtimalleri gözetilmektedir. Bunun yanı sıra öğrencilerimizin gelecekteki iş yaşantılarında başarılı olmaları hedef belirlenerek, hukuk eğitiminin en iyi biçimde verilmesi temel prensip edinilmiştir.